Dy pije natyrale për detoksifikimin e shpejtë

Dy pije natyrale për detoksifikimin e shpejtë

Portokalli, i cili është i pasur me vitaminë C, përshpejton tretjen dhe ndihmon në eliminimin e kalorive të tepërta. 2 pijet e mëposhtme që përmbajnë portokall do të kontribuojnë në këtë qëllim.

Lëng portokalli me limon dhe mjaltë

– 4 portokaj të shtrydhur

– 1 lugë gjelle lëng limoni

– 1 lugë mjaltë

Frape portokalli

– 2 portokalle të shtrydhur

– 200 ml kos

– 1 banane

– 1 lugë gjelle lëng limoni

– 1 lugë mjaltë

LEXO EDHE:

Back to top button