Eda Zeqiri fiton baterinë, por nuk arrin finalen

Notuesja nga Kosova Eda Zeqiri ka fituar baterinë e saj në disiplinën 400 metra në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.  Kosovarja triumfoi me kohë 4:38.02 minuta, duke lënë pas garuesen e Bregut të Fildishtë Talita Te Flan dhe atë të Ishujve Virgjine të SHBA-së Natalia Zhan Kuipers.

- Advertisements -

Koha e Zeqirti bëri që ajo të renditje në pozitën e 22-të nga 26 garues gjithësejtë sa morën pjesë, që në fund ishte e pamjaftueshme për të arritur në finale. Gjithsesi për 16-vjeçaren ky rezultat llogaritet si një paraqitje shumë e mirë.

LEXO EDHE:

Back to top button