Emërohen tullacët më të pashëm në botë – a jeni dakord me fituesin?

Sipas një sondazhi të ri të bazuar në kërkimet në Google, Princi William është shpallur tullaci më i pashëm në botë dhe shumë nuk janë të lumtur që atij i është dhënë ky “titull”.

Agjencia e marketingut Reboot kreu një hulumtim duke analizuar se sa herë u kërkuan emrat e burrave tullac në konkurrencë me fjalët “pa këmishë” ose “lakuriq”.

Ata gjithashtu analizuan të famshmit në gjatësinë e listës, vlerën neto dhe sa shkëlqim është skalpi i tyre për të arritur në një rezultat të përgjithshëm nga 10.

Princi William kryesoi listën me 9.88, i ndjekur nga Vin Diesel dhe Jason Statham, të cilët u dalluan në rezultatet e kërkimit dhe “faktorin e shkëlqimit” të kokave të tyre.

Samuel L. Jackson ishte i katërti dhe biznesmeni Jeff Bezos i pesti, me vlerën e tij masive prej 168 miliardë dollarësh që ndikoi në rezultatin e tij.

Ish-basketbollisti Michael Jordan, i cili zyrtarisht është ylli më i pashëm i sportit tullac për vitin 2023, doli në vendin e gjashtë.

Top 10 në listë dhe rezultatet e tyre janë si më poshtë:

 1. Princi William – 9,88
 2. Vin Diesel – 8,81
 3. Jason Statham – 8.51
 4. Samuel L. Jackson – 7.31
 5. Jeff Bezos – 7.12
 6. Michael Jordan – 7,95
 7. Dwayne Johnson – 6.90
 8. Shemar Moore – 6.75
 9. Shaquille O’Neal – 6.50
 10. Terry Crews – 6.32

 

 1. Sidoqoftë, titulli i Princit William nuk u prit me entuziazëm në mediat sociale, me komente që përfshinin: “Ai nuk është as plotësisht tullac”, “Të përpiqesh ta ulësh atë?” Askush nuk mund ta lexojë këtë pa qeshur. Ma ha”, “Kjo është absolutisht kriminale, më fal”.

LEXO EDHE:

Back to top button