Enis Bardhi: Herën e fundit që isha kapiten, shënova 3 gola

Enis Bardhi, do ët jetë në rolin e kapitenit në këtë përballje, për të cilin shpeson se gjithçka do të shkojë në mënyrë të mirë. Bardhi beson se çdo ndeshje është e rëndësishme dhe sjell sfidën e vet.

“Ne kemi aftësi në ekip dhe dimë si të luajmë dhe kur kundërshtari është favorit. Tani jemi gati të luajmë të paharrueshëm dhe kur të jemi favoritë. Ne kemi një mentalitet fitimtar dhe këto gara janë më të vështira se të mëparshmet. Është shumë e rëndësishme për ne që të fillojmë mirë.

 

 

Bardhi, për herë të parë kur ishte kapiten, ai shënoi 3 gola, kundër Armenisë në transfertë.

“E vetja herë që isha kapiten i Maqedonisë, shënova 3 gola. Nuk kemi ndonjë ritual të veçantë, shpesh e di që jemi të gjithë kapiten, lojtarë relativisht të rëndësishëm të kësaj kombëtareje dhe me leje të Zotit shpresojë që nesër të kemi një ditë të mirë dhe të bëjmë një ndeshje të mirë. Ata nuk presin gara të rëndësishme, katër radhazi dhe ne do të japim maksimumin për të arritur rezultate të mira. Besoj që nesër do të fillojmë pozitivisht.

Francezi Zheremi Pinjard do të jetë arbitri kryesor dhe do të ndohmohet nga bashkatdhetarët e tij Aurelien Drev dhe Loren Konigo dhe gjyqtari i katërt do të jetë Mikael Lesazh. Maqedonia këtë vit do të garojë në Ligën C të Ligës së Kombeve, së bahsku me Bullgarinë, Gjeorgjinë dhe Gjibraltarin.

LEXO EDHE:

Back to top button