Ernest Muçi, në mesin e kandidatëve për lojtarin e javës në votimin e UEFA-s

Në faqen e UEFA-s është hapur votimi për futbollistin e javës, ku mes tyre është edhe sulmuesi i kombëtares kuqezi, Ernest Muçi.

Ai u bë heroi i Legias së Varshavës, duke shënuar dy gola në minutën e 26-të dhe 51-të kundër Aston Vilës.

Tre rivalët e tij janë Kozulj (Zrinjski), Piotrovski (Ludogorets) dhe Ranieri (Fiorentina), ku të gjithë shënuan dopietë.

LEXO EDHE:

Back to top button