Fernandes largohet nga “Old Traford”, dy klube me ofertë konkrete

Bruno Fernandes ka vendosur të largohet nga Man. Junajted gjatë afatit kalimtar veror. Pas katër viteve qëndrim në “Old Traford”, mesfushori portugez karrierën pritet ta vazhdoj në Arabinë Saudite.

Mesfushori portugez pritet që karrierën ta vazhdoj në Arabinë Saudite pasi tanimë është në bisedime me dy klube të mëdha arabe. Përkundër se ka kontratë edhe për dy vite të tjera me Man. Junajted, Fernandes ka vendosur të zgjedhë arabët që po i ofrojnë shuma të pabesueshme të parave. “Djajtë e Kuq” janë pajtuar për shitjen e portugezit, shitje nga e cila synojnë të fitojnë rreth 50 milionë euro.

Dy klubet që janë në bisedime me përfaqësuesit e Brunos janë Al Nassr dhe Al Ittihad, që të dyja të gatshme t’i ofrojnë atij pagë vjetore më shumë se 25 milionë euro neto në sezon. Vet lojtari disa ditë më parë la të nënkuptohet se do të largohet nga “Old Traford”, por tha se nuk varet gjithçka nga ai.

LEXO EDHE:

Back to top button