FIFA: Një minutë heshtje për “Mbretin” në gjithë globin

FIFA u ka bërë thirrje të gjitha federatave anëtare që të mbajnë 1 minutë heshtje para çdo ndeshjeje në të gjitha fushat e futbollit, këtë fundjavë dhe në vijim, për të nderuar legjendën e futbollit, Pele, i ndarë nga jeta të enjten për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

“Edson Arantes do Nasimiento ishte një ikonë futbolli si askush tjetër, ai solli në botë magjinë e futbollit të Amerikës së Jugut dhe i dha kuptim shprehjes “Lojë e bukur”. Në futboll, Pele do të mbahet mend dhe do të mungojë”.

LEXO EDHE:

Back to top button