Firma me “Al Hilal”, reagon babai i Lionel Mesit

Babai dhe këshilltari i Leo Messit, Horhe, ka lëshuar një deklaratë për të sqaruar thashethemet për raportimet se e Messit ka arritur marrëveshje me “Al-Hilal”. Horhe mohoi se Mesi ka marrëveshje me klubin arab dhe se ata do të vendosin në fund të sezonit.

“Nuk ka absolutisht asgjë të rënë dakord me asnjë klub për sezonin e ardhshëm. Ne do të vendosim në fund të sezonit. Asnjëherë nuk do të vendoset para fundit të sezonit aktual me Paris Sen Zhermenin. Emri i Leos përdoret gjithmonë përreth, por ne mund të garantojmë se nuk ka asgjë të nënshkruar, rënë dakord apo edhe verbalisht dhe nuk do të ndodhë para fundit të sezonit. Është plot me lajme të rreme përreth pa asnjë provë se çfarë thonë këto ‘media’ në publik” – ka thënë Horhe Messi, babai i Leo Mesit./Lajmi/

LEXO EDHE:

Back to top button