Formacionet e mundshme Barcelona-Villareal

Barcelona do ta fillojë sonte edicionin garues të kampionatit spanjoll La Liga dhe do të ballafaqohet me rivalin shumë të papërshtatshëm, Villarealin.

- Advertisment -

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 21:00 dhe do të zhvillohet në stadiumin “Camp Nou”.

Sonte gjithashtu si trajner i ri i Barcelonës do të debutojë Ronald Koeman.

Këto janë formacionet e mundshme:

Barcelona (4-2-3-1): Neto; Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, de Jong; Messi, Coutinho, Fati; Griezmann

Villareal: (4-4-2): Asenjo; Gaspar, Funes Mori, Torres, Estupinan; Chukwueze, Parejo, Coquelin, Gomez; Moreno, Alcacer.

LEXO EDHE:

Back to top button