FSHF gati të sigurojë miqësoren para “EURO 2024”

Kombëtarja e Shqioërisë tashmë do të fillojë përgatitjet me një objektiv të vetëm në muajt e ardhshëm, atë të pjesëmarrjes sa më dinjitoze në “Euro 2024”, teksa shorti ka qenë i vështirë për “kuqezinjtë” me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën, si rivalët në fazën në grupe.

Ndaj trajnerit Silivnjo do t’i duhen disa ndeshje për të përgatitur sa më mirë ekipin e nëse për muajin mars është finalizuar një marrëveshje që do të shohë Shqipërinë të luajë dy miqësore në një mini-turne në Algjeri, në muajin qershor, para fillimit të Evropianit, mbetet ende gjithçka e hapur.

Mësohet se FSHF është shumë pranë akordit me Federatën Hungareze të Futbollit për të zhvilluar një miqësore me këtë përfaqësuese, e cila gjithashtu do të jetë e pranishëm në Evropian, me të dy skuadrat janë në kërkim të kundërshtarëve për ditët para turneut, kur do të bëhen përgatitjet e fundit, ndaj akordi mund të arrihet shumë shpejt, sapo të finalizohen detajet logjistike të ndeshjes.

LEXO EDHE:

Back to top button