Gjermania, Franca dhe Portugalia mund të sfidohen me njëra-tjetrën para finales

Pas Zvicër-Itali, takim që do të luhet më 29 qershor në Berlin, tashmë është zbuluar edhe çifti i dytë i raundit të 1/8-ve.

Gjermani-Danimarkë është përballja e radhës e cila është formuar pas kualifikimit të danezëve si vend i dytë në Grupin C dhe do të luhet më 29 qershor në orën 21:00, në Dortmund.

Ndërsa ende pa u mbyllur faza e grupeve tani është zbuluar edhe fakti se , Gjermania, Franca dhe Portugalia mund të sfidohen me njëra-tjetrën para finales.

LEXO EDHE:

Back to top button