Gjimshiti ”sërisht” pjesë e ekipit ideal në Seria A

Atalanta’s Albanian defender Berat Djimsiti (L) celebrates after he scored a header during the Italian Serie A football match Atalanta Bergamo v Inter Milan at the Atleti Azzuri d’Italia stadium on November 11, 2018 in Bergamo. (Photo by Miguel MEDINA / AFP) (Photo credit should read MIGUEL MEDINA/AFP/Getty Images)


Javë pas jave, paraqitjet e Berat Gjimshitit vinin në rritje dhe në këtë formë ai është përfshirë edhe në formacionin më të mirë të kampionatit Italian, të kompozuar nga “Wyscout”.

Në këtë formacion bëjnë pjesë edhe tre pjesëtarë të tjerë të Atalantës si: Toloi, Gosens dhe Gomez.

Ndërsa, nuk mund të mbeteshin jashtë 11-tëshes së “Wyscout” yje si Ronaldo e Imobile në repartin e avancuar, së bashku me Insinje e talentin Kullushevski.

LEXO EDHE:

Back to top button