Goditje për Realin, sërisht lëndohet Geret Bejll

Pas fitores bindëse, 5-2 ndaj Selta Vigos, vjen nhë goditje e madhe për Real Madridin dhe Real Madridin. Sipas mediave spanjolle, lëndimi i Geret Bejllit është tejet serioze dhe i njëjti nuk do të luajë për klubin madrilen nga 4 deri më 6 javë.

- Advertisements -

Real Madridi konfirmoi se sulmuesi uellsian ka probleme me muskuli e këmbës së djathtë dhe ka kërkuar nga klubi madrilen që mos të zbulojë detaje shtesë, pasi që ka planifikuar që këtë gjë të shpalos vetvetiu.

Geret Bejll nuk ishte në ekipin e Real Madridit për sfidën ndaj Selta Vigos dhe nuk bën pjesë në ekipin e Realit për sfidën me Interin në Ligën e Kampionëve.

LEXO EDHE:

Back to top button