Greqi, sërish tërmet i fortë në Elassona

Një dridhje shumë e fortë sizmike, me një madhësi prej 5,8 të shkallës Rihter u regjistrua sërish në Elassona, njoftoi Observatori Kombëtar i Institutit të Gjeodinamikës së Athinës.

- Advertisment -

Lëkundjet u raportuan në orën 21:00 dhe ishin me epiqendër 16 km në jug-jugperëndim të Elasonës, pranë Larissa-s.

LEXO EDHE:

Back to top button