Gruaja lë punën e saj për të udhëtuar nëpër botë dhe për të pastruar shtëpitë e njerëzve falas

Për shumicën prej nesh është një makth kur shtëpia është e pistë, por për Aurin është ëndrra e saj. Një gruaje i pëlqen të rregullojë aq shumë saqë hoqi dorë nga puna e saj si pastruese profesioniste për të udhëtuar nëpër botë dhe për të pastruar shtëpitë falas. Auri Katariina, 29 vjeçe, la punën e saj si menaxhere shërbimi në një kompani pastrimi në verën e vitit 2021, për të ndjekur pasionin e saj për pastrimin e shtëpive të njerëzve të tjerë falas.

Auri, e cila thotë se është në “parajsë” kur pastron, viziton njerëz nga e gjithë bota për t’i ndihmuar ata të pastrojnë shtëpitë e tyre të ndotura ose të rrëmujshme. Ajo e kapi insektin kur ndihmoi një nënë beqare të humbur të rregullonte shtëpinë e saj – dhe për muaj të tërë nuk kishte xhep. Falë videove të saj virale me këshilla pastrimi, ajo tani është sponsorizuar, e cila mbulon shpenzimet e saj – kështu që ajo kurrë nuk i ngarkon klientëve të saj asnjë qindarkë. Ajo ka shkuar deri në SHBA dhe MB për të ndihmuar njerëzit.

Ajo zgjedh ku të pastrojë nga kërkesat që merr në internet, por zgjedh vetëm shtëpitë më të pista dhe më të zymta që u përkasin njerëzve më në nevojë.

Duke ndarë rregullimet e saj më tronditëse në internet, ajo ka grumbulluar një numër të madh ndjekësish prej 7.8 milionë ndjekësish në TikTok, të cilët akordohen për të parë aventurat e saj të fundit të pastrimit.

Auri nga Tampere, Finlandë, tha: “Unë pastroj vetëm falas – ju nuk mund t’i blini shërbimet e mia dhe unë kurrë nuk do të paguaj askënd për të pastruar shtëpinë e tyre.

‘Ëndrra ime është të pastroj falas në të gjithë botën dhe të ndihmoj njerëzit ndërkohë që bëj diçka që e dua absolutisht.

 

Courtesy Auri Katariina / SWNS

“Gjithmonë më ka pëlqyer pastrimi dhe kam filluar të postoj video në internet ku sapo pastroj shtëpinë time të familjes dhe miqve dy vjet më parë.

“Pastaj një ditë, një grua më kërkoi ndihmë, sepse ajo po mundohej shumë dhe shtëpia e saj ishte kaq e çrregullt.

“Ajo kishte tre fëmijë dhe burri i saj sapo kishte vrarë jetën, kështu që e kishte vërtet të vështirë. Isha më shumë se e lumtur të ndihmoja, në fakt isha e emocionuar dhe doja ta ndihmoja.

“Shkova në një fundjavë dhe pasova shtëpinë e saj për dy ditë. Në fund ajo po qante dhe fëmijët e saj më përqafonin dhe më falënderonin.

‘Ishte ndjenja më e mirë ndonjëherë. Unë mund të shihja transformimin në shtëpi dhe sa të lumtur ishin ata.’

Courtesy Auri Katariina / SWNS

LEXO EDHE:

Back to top button