Guardiola qetëson Sitin: Këtu jam edhe sezonin e ardhshëm

Skuadra e Man. Sitit gjatë fundjavës së kaluar u shpall kampion i Premier Ligës për herë të tretë radhazi. Andaj sonte ekipi nga Mançesteri do të luajë ndeshjen ndaj Brajtonit vetëm për statistika dhe prestigj. Pep Guardiola ka vendosur tashmë për të ardhmen, dhe nuk e ka ndërmend të largohet nga ekipi anglez.

“Unë do të qëndroj në Mançester Siti edhe sezonin e ri. Nuk jam duke e menduar largimin. Do të jem 100 % në sezonin e ri”, tha Pep Guardiola

Brajtoni dhe Man. Siti luajnë sonte në orën 21:00, ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të.

LEXO EDHE:

Back to top button