Hamburgu “bllokon” Klaus Gjasulën?

Disa klube gjermane kanë vendosur të mos lejojnë largimin e futbollistëve dhe në dyshim tashmë është edhe skuadra e Hamburgut, pjesë e të cilëve është mesfushori kuqezi, Klaus Gjasula.

- Advertisment -

Trajneri i Hamburgut, Daniel Thioune është shprehur se ende nuk kanë vendosur se çfarë do të bëjnë për Gjasulën që është thirrur në kombëtare, nëse do ta lejojnë në grumbullim apo jo.

Mirëpo nëse nuk merr dritë jeshile, Gjasula do t’I bashkohet kontigjentit të madh të mungesave ku së fundit është edhe Marash Kumbulla, i cili është ndaluar në Romë, pas disa rasteve me “Covid 19” te skuadra nga kryeqendra e Italisë.

LEXO EDHE:

Back to top button