E fundit, Barcelona arrin marrëveshje me Torresin

Skuadra e Barcelonës ka arritur marrëveshje të plotë me sulmuesin e krahut të Man. Sitit, Ferran Torres. Spanjolli ka gjetur gjuhën e përbashkët me skuadrën katalunase për kontratë afatgjatë.

- Advertisements -

Manchester City’s Ferran Torres reacts after scoring his team’s fourth goal during the English League Cup third round soccer match between Manchester City and Wycombe Wanderers at Etihad Stadium, in Manchester England, Tuesday, Sept. 21, 2021. (AP Photo/Dave Thompson)

Lajmin e ka lansuar gazetari i “Sport1”, Patrik Berger, i cili sipas burimeve brenda klubit katalonas ka kuptuar se Torres dhe Barcelona kanë arritur marrëveshje, derisa futbollisti tashmë ka kërkuar largimin nga Man. Siti.

Trajneri Pep Guardiola ka dhënë dritën e gjelbër që ta lejojë shitjen e Torres, derisa ka mbetur vetëm pajtimi mes dy skuadrave, që vazhdojnë negociatat, me skuadrën angleze që e vlerëson spanjollin në 70 milionë euro.

LEXO EDHE:

Back to top button