Moti sot me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri 15 gradë

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira dhe reshje shiu. Nëpër male në pjesë perëndimore të vendit reshjet do të jenë me dëborë. Pasdite në disa vende më të larta reshjet do të kalojën në dëborë. Gjatë natës, sidomos përgjatë Vardarit do të fryj erë veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 8 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 8 deri në 15 gradë Celsiusë.

- Advertisment -

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button