Ibrahimoviq: Milani duhet të fitojë trofe këtë sezon


Sulmuesi i Milanit, Zllatan Ibrahimoviq shfaqi shpresën se këtë sezon klubi do të garojë për trofe. Suedezi 38 vjeçar e vazhdoi kontratën me Milnain edhe për një sezon dhe ka marrë numrin 11 për vete.

“Unë gjithmonë ndjehesha pjesë e Milanit, madje edhe kur kam luajtur për ekipe tjera. Ata gjithmonë sillen mirë me ua. Kur arrita për herë të parë në Milano, buzëqeshja. Këtë nuk e kamë bërë deri tani në karrierë. Ndjehem si në shtëpi”, deklaroi Ibrahimoviq për “Futball Italia”.

E mora numrin 11 sepse tifozët e Milanit më njohin me këtë numër. Me numrin 21, nuk ndjehem si Ibrahimoviq, prandaj e kërkova numrin me të cilin kam luajtur paraprakisht, shtoi suedezi.

Ibrahimoviq vlerëson se ka progres në ekip që kur është kthyer, por përkujton se mungon trofeu.

“Erdha ta kthej Milnin në nivelin që e meritojnë. Unë bëjë gjithçka për këtë. Në gjashtë muajt e fundit treguam për çfarë jemi të aftë. Por mos harroni se ende nuk kemi fituar asgjë. Këtë sezon duhet ta bëjmë këtë.

LEXO EDHE:

Back to top button