Incident në Ittihad: Tifozët e City sulmuan portierin e Aston Villas!

Manchester City festoi me 3-2 ndaj Aston Villas dhe fitoi titullin e Premierligës, pas së cilës tifozët e kampionëve vrapuan në fushë për të festuar, por disa prej tyre shkaktuan një incident, përkatësisht sulmuan portierin e mysafirëve, Robin Olsen.

Olsen u ankua se një nga tifozët e goditi në kokë, pas së cilës trajneri Steven Gerrard i kërkoi Manchester Cityt të hetonte incidentin e Ittihadit dhe shpejt erdhi një falje nga kampioni.

“Manchester City dëshiron t’i kërkojë falje Olsenit, i cili u sulmua gjatë festës. “Klubi ka nisur menjëherë hetimet dhe do ta gjejë personin dhe më pas do ta ndalojë hyrjen në stadium”, ka thënë klubi.

LEXO EDHE:

Back to top button