Interi merr kreun në Serie A, mund Lazion

Interi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në shtëpi kundër Lazios me rezultat 3-1, duke marë kështu edhe kreun e renditjes në Serie A. Romelu Lukaku u tregua i saktë nga pika e bardhë për të zhbllokuar rezultatin (22′) dhe i njëjti dyfishoi shifrat duke përfituar nga një gabim qesharak në mbrojtjen e Lazios (45′), rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

- Advertisment -

 

Mysafirët ngushtuan epërsinë përmes golit të Eskalantes (61′), por dëshira për përmbysje zgjati vetëm tre minuta me Martinezin që realizoi golin e tretë për Interin (64′). Pesë minuta më pas, u inkuadrua në lojë Vedat Muriqi, që bëri disa goditje të mira, sidomos një me kokë, por portieri kundërshtar ishte në vendin e duhur.

Me këtë fitore, Interi merr kreun e Seria A me 50 pikë, derisa Lazio renditët në pozitën e shtatë me 40 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button