Inzagi përgatit të gjithë titullarët kundër Mourinjos dhe Lukakut

Milano bëhet gati për sfidën e madhe të se dielës mes Interit dhe Romës. Te kryeqytetasit, përveç Murinjos shumë të dashur nga tifozët e Interit, është edhe Romelu Lukaku, i cili nga i adhuruar u shndërrua në një armik të betuar për tifozët zikaltër. Sipas “Gazzetta dello Sport”, ndeshja është shumë e pritër për këtë arsye, por edhe për arsye të renditjes.

Kështu, për të bërë një paraqitje fituese në “San Siro” dhe për të marrë tre pikët, Simone Inzagi është duke përgatitur Interin e tij me të gjithë arsenalin e mundshëm, duke bërë gati të gjithë titullarët.

Barella do të rikthehet nga minuta e parë së bashku me Mikhitarian dhe Çalhanoglu. Krahët e fushës do të jenë të mbuluara nga dyshja Dimarko-Dumfries, me italianin që pushoi në ndeshjen e mesjavës ndaj Salzburg në Ligwn e Kampionwve. Në mbrojtje, Açerbi do të mbrojë qendrën së bashku me Bastonin dhe Pavard. Sulmi nuk ka dyshime që do të jetë me dyshen më pjellore, Lautaro Martinez dhe Markus Turam.

LEXO EDHE:

Back to top button