Ish bashkëshorti i Lopezit, blen “Minesota Timbervollvs”

Ish bashkëshorti i Xhenifer Lopezit dhe legjenda e bejzbollit amerikan, Aleks Rodrigez, së bashku me biznicmenin Mark Llor, kanë arritur marrvëshje rreth blerjes të skuadrës së mirënjohur amerikane “Minesota Timbërvolvs”.

- Advertisements -

Ish bashkëshorti i këngëtares së mirënjohur, Xhenifer Lopez, dhe partneri i tij, janë marrë vesht për blerjen e klubit nga pronari Glen Tejllor për 1.5 miliardë dollarë.

Sipas mediave amerikane,  Rodrigez dhe Llor do të kenë në pronësi 50 për qind të pronësimit të klubit, ndërsa do të jenë edhe pronar të klubit të basketbollit në konkurencën e femrave “Minesota Links” nga sezoni 2023/24.

LEXO EDHE:

Back to top button