Italia me shifrat e prillit, 37 978 raste të reja me Covid dhe 636 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit Italia ka konfirmuar 37,978 raste të reja me koronavirus nga 234,672 teste të kryera.

- Advertisment -

Kështu, në total, numri i të infektuarve në vend shkon në 1,066,401. Nga ana tjetër, brenda ditës, si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 636 persona, krahasuar me 623 viktimat e së martës.

Në total, bilanci i viktimave shkon në 43,589.

Kurse, numri i të shëruarve është 15,645, ndërsa numri i pacientëve në njësinë Intensive është 89 ndërsa të shtruarit në repartet e tjera Covid-19 është 429.

LEXO EDHE:

Back to top button