Jasir Asani me klub të ri, pjesë e futbollit gjerman

Jasir Asani është i destinuar të lërë Korenë e Jugut dhe të rikthehet në futbollin evropian. Për sulmuesin kanë shfaqur interes disa klube, mes të cilave edhe Diseldorfi në Gjermani.

Agjenti i Asanit, Aleksandar Javkov ka ‘trazuar ujërat’ duke publikuar një video nga stadiumi i gjermanëve, ku shihet në bisedë me disa zyrtarë të klubit dhe me mbishkrimin “Loading Jasir Asani”.

Duket se më në fund Guangju është bindur dhe me shumën e duhur do lërë Jasirin të lirë, teksa Diseldorf luan në play-off për të siguruar një vend në Bundesligë me Bohumin, raund që do jetë me dy ndeshje.

Me gjasë, për shkak se Diseldorfi ende nuk e ka siguruar vendin në elitën e futbollit gjerman, Asani me përfaqësuesit e tij nuk kanë vendosur firmën në kontratë për të zyrtarizuar kalimin.

LEXO EDHE:

Back to top button