Johnson firmos marrëveshjen postBrexit me BE

Kryeministri britanik, Boris Johnson firmosi sot marrëveshjen e tregtisë së lirë me Bashkimin Europian për hartimin e marrëdhënieve të tyre tregtare pas ndarjes historike, që pritet të hyjë në fuqi nesër në 23:00 GMT.

“Kjo marrëveshje do të shënojë fillimin e një marrëdhënieje të mrekullueshme midis Britanisë së Madhe dhe miqve e partnerëve tanë në Bashkimin Europian”, tha Johnson, sipas imazheve të transmetuara nga stacioni televiziv “Sky Neës”.

“Përshëndes një marrëveshje të shkëlqyer për vendin tonë”, shtoi ai.

LEXO EDHE:

Back to top button