Juventusi vihet në “gjah” pas dy futbollistëve italian

Skuadra e Juventusit ka filluar të mendojë për përforcimet e reja që do të tentojnë të afrojnë në merkaton e verës.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Fratesi dhe Zaniolo janë dy lojtarët që Juve pëlqen të ketë në ekip sezonin e ardhshëm.

Për Frattesin duhet të mposhtë konkurrencën e Romës. Zaniolo sapo është transferuar te Gallatasaraj, i cili ka një klauzolë lirimi prej 35 milionë eurosh dhe për të cilin ka interesim edhe nga Milani.

LEXO EDHE:

Back to top button