Kadirov: Vrapo, Zelensky, vrapo pa u kthyer nga perëndimi

Udhëheqësi çeçen dhe një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Vladimir Putin, Ramzan Kadyrov, i dërgoi një mesazh presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky.

Pasi Rusia sulmoi brutalisht Kievin dhe qytetet e tjera të Ukrainës mëngjesin e sotëm, si hakmarrje për shpërthimin e urës së Krimesë, në Telegram u deklarua edhe Ramzan Kadyrov.

“Zelensky ankohet për sulmet në Kiev dhe qytete të tjera. Dhe si menduat ju, Zelenski naiv, se mundeni dhe të tjerët nuk munden? Domethënë, për 8 vjet ishte e mundur të bombardosh civilë, të shkatërrosh infrastrukturat e qyteteve, të sulmosh termocentralet bërthamore me granata, të hidhte në erë ura, të qëlloje objekte të rëndësishme sa herë që mendon? Ju mundeni, të tjerët nuk munden?”, ka shkruar Kadyrov në Telegram.

Ai shtoi:

“Ne ju paralajmëruam, Zelensky, se Rusia nuk ka filluar ende, kështu që ndaloni së ankuari. Është e lirë, më mirë vraponi përpara se t’ju kapim. Vrapo Zelensky, vrapo pa u kthyer nga perëndimi”, tha Kadyrov.

Në fund të mesazhit ai thotë se tani është 100 për qind i kënaqur me operacionin special ushtarak në Ukrainë.

Deri më tani, 12 persona janë konfirmuar të vdekur dhe 12 të plagosur pas sulmeve në Kiev. Këta janë ankuesit që ishin duke vozitur ose duke ecur në rrugë, thanë autoritetet ukrainase.

LEXO EDHE:

Back to top button