Kamioni përplaset me autobusin, 2 viktima dhe rreth 40 të plagosur në Texas

Kamioni përplaset me autobusin, 2 viktima dhe rreth 40 të plagosur në Texas

Dy persona humbën jetën dhe rreth 40 të tjerë u plagosën në një aksident automobilistik që ndodhi të premten në një autostradë në Teksas.

Një kamion betoniere doli nga rruga dhe u përplas kokë më kokë me një autobus shkolle. Një foshnjë ka humbur jetën menjëherë, ndërsa ka humbur jetën edhe drejtuesi i makinës.

Në autobus ndodheshin mbi 40 dhe 11 të rritur që po ktheheshin nga një udhëtim në një kopsht zoologjik.

LEXO EDHE:

Back to top button