Kampioni aktual bën parakalimin e parë, pa filluar ende zyrtarisht sezoni i ri në F1  

Kampioni aktual i botës në Formula 1, Maks Verstapen ka treguar fuqinë e tij dhe të makinës “Red Bull” në testimet e para.

Edhe pse ishin veç testime të makinave të reja, piloti holandez vendosi që të bëj një tejkalim, dhe të parin në prag të sezonit të ri. Holandezi Verstapen bëri kalim të “çmendur” gjatë testeve, ndaj kudnërshtarit të tij, Sharll Leklerk të Ferrarit.

Kujtojmë që gara e parë e sezonit të ri në Formula 1, nis më datën 2 mars në Bahrain./Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button