Kampos: Jemi në diskutime me Mesin për zgjatjen e kontratës 

Drejtori i Paris Sen Zhermenin, Luis Kampos ka konfirmuar se klubi mbetet në bisedime me Lionel Messin në lidhje me një zgjatje të kontratës. Kampionët e Ligue 1 e kanë ditur prej disa kohësh se shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” do ta shohë që kontrata e tij aktuale të skadojë në verën e vitit 2023.

Gjithmonë është sugjeruar që Mesi të priste deri pas finales së Kupës së Botës në Katar përpara se të bënte një vendimi për të ardhmen e tij, dhe ai u kthye nga Lindja e Mesme dhe pritej të vendoste stilolapsin në letër pasi frymëzoi vendin e tij drejt lavdisë globale. Asnjë marrëveshje nuk është arritur ende, mes thashethemeve se 35-vjeçari ikonik vonon diskutimet, por Lampos këmbëngul se takimet po zhvillohen.

“Për momentin, ne jemi në diskutime me Messin për zgjatjen e kontratës së tij. Do të doja ta mbaja në këtë projekt, nuk mund ta fsheh. Ne jemi duke folur për momentin për të arritur këtë qëllim dhe vazhdojmë ta kemi atë me ne”, ka thënë Kampos për “Telefoot”.

Mesi u transferua në “Parc des Princes”, si lojtar i lirë në verën e vitit 2021, me lidhjet e gjata në karrierë me Barcelonën që u ndërprenë pasi u bë e qartë se gjigantët e Ligës nuk mund të përballonin të ruanin shërbimet e tij. Ylli amerikano-jugor ka regjistruar 26 gola dhe 28 asistime në 57 paraqitje për PSZH-në.

LEXO EDHE:

Back to top button