Kapiteni i Milanit mes ofertave nga Italia dhe Anglia

Sipas ‘Sky Sport’, skuadra angleze e Fulhamit, e cila u sapo promovuar në Premier Ligë ka bërë një ofertë të pasur për kapitenin e Milanit, Alesio Romanjolit, i cili për momentin preferon të lërë gjithçka pezull për të pritur.

Sipas asaj që raporton “GOAL”, qendërmbrojtësi iu dha përparësi bardhezinjve të Juves, të cilët megjithatë vonuan. Objektivi i Igli Tares do të ishte ta mirëpriste Romanjolin për të zëvendësuar Françesko Açerbin, shitja e të cilit duket larg realizimit.

Pra, edhe nëse pritja rrezikon të zgjatet në një mënyrë të rrezikshme, ai ka një ofertë fitimprurëse nga Fulhami. Romanjoli do të presë Lazion edhe një javë, por jo pafundësisht, duke pasur tashmë në tryezë një propozim të favorshëm, që do ta lejonte të kalonte në kampionatin e konsideruar nga shumëkush si më i bukuri në botë.

LEXO EDHE:

Back to top button