Kasper Rud, i parë në gjysmëfinale të “US Open”

Kasper Rud është gjysmëfinalisti i parë në turnenun Masters “US Open”. Bartësi i pestë, Kasper Rud,  shënoi fitore 3-0 në sete ose со 6-1, 6-4, 7-6 në geme, kundër italianit Mateo Beretinit.

Me këtë fitore dhe kualifikimin në gjysmëfinale, tenisti norvegjez ka shtuar gjasat që të ndalet në vendin e parë në listen përfundimtare të ATP-së.

Tenisti norvegjez kishte nevojë për 2 orë e 37 minuta që të shënojë fitore ndaj tenistit Italian në terrenin e mbuluar në Nju Jork.

LEXO EDHE:

Back to top button