Katër lojtarë të Premier Ligës shkelën masat

Tre lojtarë të Tottenham dhe një nga West Ham thyen rregullat në lidhje me koronavirusin duke u mbledhur në një aheng në shtëpi gjatë Krishtlindjes.

Zbulimi erdhi pasi Premier Liga u detyrua të shtyjë një ndeshje tjetër këtë javë, një duel midis Burnley dhe Fulham, për shkak të koronavirusit.

Lojtarët janë Giovanni Lo Selsos, Eric Lamela dhe Sergio Regilon nga Tottenham, si dhe lojtari i West Ham, Manuel Lansini.

Tottenham dhe West Ham kanë dënuar sjelljen e lojtarëve të tyre, e cila u zbulua pasi fotoja u publikua në rrjetet sociale.

“Ne jemi jashtëzakonisht të zhgënjyer dhe dënojmë me forcë fotografinë e lojtarëve tanë me familjen dhe miqtë së bashku në Krishtlindje, veçanërisht sepse ne e dimë se sa shumë sakrifikojnë të gjithë në të gjithë vendin për të qenë të sigurt gjatë pushimeve,” tha Tottenham.

Asnjë nga tre lojtarët e Tottenham nuk e filloi ndeshjen e sotme kundër Leeds, edhe pse Regilon ishte në stol.

“Rregullat janë të qarta, nuk ka përjashtime, ne rregullisht kujtojmë të gjithë lojtarët tanë dhe anëtarët e stafit profesional të protokolleve dhe përgjegjësinë që ata duhet të japin një shembull. Kjo do të vendoset brenda,” thuhet në një deklaratë të klubit Tottenham.

West Ham tha se ishte i zhgënjyer me Lansini dhe “e kujtoi për përgjegjësinë se ai duhet të respektojë protokollet”.

LEXO EDHE:

Back to top button