Katër përballje që vendosin udhëtarët për 1/8 e finales në EURO 2024

Sot (e martë) janë në orar për t’u zhvilluar katër ndeshje të raundit të tretë në Grupin C dhe D në Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”. Pas mbylljes së fazës së grupeve në Grupin A dhe B, sot e kanë radhës t’i përfundojnë ndeshjet edhe dy grupet pasuese.

Këto ndeshje zhvillohen në dy orare, ku Grupi D do t’i zhvillojë ndeshjet nga ora 18:00, ndërsa Grupi D nga ora 21:00. Në ora 18:00, Franca luan për pozitën e parë ndaj Polonisë, njësoj sikurse luan edhe Holanda ndaj Austrisë. Në anën tjetër, nga ora 21:00, Danimarka përballet me Serbinë dhe Anglia luan ndaj Sllovenisë. Të gjitha këto ndeshje pritet të jenë interesante pasi në Grupin C të gjitha pozitat janë në lojë, ndërsa në Grupin D, janë pozitat një, dy dhe tre.

LEXO EDHE:

Back to top button