Kejn i pakënaqur në Bundesligë, tani e kërkon skuadra big nga Anglia

Duket se “mallkimi” po vazhdon edhe në Bundesliga, pavarësisht prestigjizit të fanellës, që mban mbi shpatulla. Hari Kejn nuk po kalon kohën më të mirë te Bajern Munihu e për ta “rregulluar” duket se mendojnë “Blutë” e Çellsit, të cilët duan të rikthejnë sërish “bomberin” anglez, në Premier Ligë.

Sipas raportimeve më të fundit të mediave britanike, bordi i “Londinezëve” po monitoron situatën e qendërsulmuesit anglez te “Bavarezët” me shpresën për të shfrytëzuar pakënaqësinë e tij, për t’i hapur sërish dyert e futbollit anglez këtë verë, me ish-“yllin” e Tottenham, që nuk ka arritur të përshtatet në Bavari.

Kejn nuk është i lumtur pavarësisht 37 golave dhe 12 asistimeve të realizuara në 35 paraqitje sezonale, prandaj ideja e Çellsit është të hyjë në një negociatë të mundshme me “Uraganin”, që konsiderohet si numri 9 ideal për të zgjidhur problemet ofensive të trajnerit Poketinjo, i cili e “dashuron” stilin e lojës, së Kejnit.

LEXO EDHE:

Back to top button