Këngëtarja Demi Lovato është e bindur që ka fotografuar UFO

Këngëtarja Demi Lovato është e bindur që ka fotografuar UFO

Krijuesja e hiteve 30-vjeçare, mund të ketë diçka të re për të shtuar në listën e saj të arritjeve – vëzhguese e UFO- ve. Këngëtarja e “Still Alive” ndau disa foto në Instagram të hënën duke treguar një objekt të paidentifikueshëm në qiell mbi shkretëtirën e Kalifornisë pranë Palm Springs, shkruan DailyMail.

“A kam kapur një UFO në kamerë?”, shkroi ajo në foton e parë teksa një imazh i zgjatur gri u pa në qiellin pa re mbi një fermë.

Krijuesja e hitit ndau një imazh më të afërt dhe vizatoi një rreth të madh të bardhë rreth tij, në mënyrë që 156 milionë fansat e saj të mund të shihnin atë që ajo pa.

Zona ku ajo shkrepi fotografinë ishte afër bazës së Forcave Ajrore Edwards.

Faqja e internetit EAFB e shpall objektin si “Qendra e Universit të Testimit të Hapësirës Ajrore”, kështu që çdo gjë që ka parë ndonjëherë Demi mund të ishte prej andej. Sipas faqes së Edwards në Instagram, pilotët kanë kryer teste F-22 Raptor, si dhe teste të karburantit në ajër në zonë.

Një sondazh i Gallup i vitit 2021 zbuloi se 41 për qind e të anketuarve besonin se të paktën disa UFO të vërejtura kanë qenë anije hapësinore aliene, ndërsa 50 për qind besojnë se ato mund të shpjegohen nga aktiviteti njerëzor.

Në vitin 2021, ajo luajti në një serial dokumentar investigativ katërpjesësh “Unidentified”.

LEXO EDHE:

Back to top button