Këpucët më të shëmtuara për vitin 2023

Stilisti na ka dhuruar taka të zbukuruara me tullumbace, sandale të zbukuruara me harqe të mëdha dhe atlete që më duken sikur kanë bar mbi to.

Dizajneri ka kohë që flirton me absurdin dhe surrealitetin, duke krijuar këpucë që bëjnë pjesë në kategorinë e “këpucëve të shëmtuara”.

Këpucët e shëmtuara u bënë të njohura falë dashurisë së re të industrisë së modës për atletet Vibram FiveFinger, nallanet Birkenstock Boston ose interesin e përjetshëm për Crocs. Megjithatë, falë Anderso-s, një stil i ri ortopedik ka dalë tani. Crocs sapo fitoi një konkurrencë serioze falë një palë nallanesh në formë bretkose që debutuan në pistën JW Anderson Vjeshtë/Dimër 2023 në Milano.

Në pritje të shfaqjes së tij të ardhshme për meshkuj, Anderson postoi një foto në Instagramin e tij të një palë nallane gome në formë bretkose, të krijuara në bashkëpunim me Wellipets.

Vetëm dy javë pas vitit 2023 dhe duket se stilisti ka krijuar tashmë këpucët më të shëmtuara të vitit.

LEXO EDHE:

Back to top button