Këshilla nga një stjuardesë me përvojë: Pse duhet të mbani një shirit ngjitës në rrugë?

Stjuardesa amerikane Sissy, 51 vjeçe, e cila ndan këshilla për fluturimin dhe udhëtimin në llogarinë e saj në TikTok, tani ka shpërndarë një video duke zbuluar pse duhet të sillni shirit ngjitës në udhëtimin tuaj të ardhshëm.

Nën postimin, ajo përmendi se shiriti ngjitës është arma e fshehtë e çdo udhëtari – nga rregullimi i një valixhe të plasaritur deri tek rregullimi i pantallonave.

Në video, ajo renditi dhjetë arsye pse duhet ta vishni dhe tregoi se si mund t’ju sjellë dobi. Ajo gjithashtu përmendi se shiriti vetëngjitës e shpëtoi atë në situata të panumërta të paparashikuara gjatë udhëtimeve të saj

Ndër dhjetë arsyet ai tha:
  • shirit ngjitës parandalon rrjedhjen e locioneve dhe lëngjeve;
  • mund ta përdorni për të shënuar valixhen për ta bërë më të lehtë njohjen e saj;
  • nëse keni një flluskë, mund të bëni një fasho me shirit dhe shami;
  • nëse dëshironi të flini në errësirë ​​të plotë, shiriti mund të përdoret për të mbuluar objektet që lëshojnë dritë;
  • për prindërit me fëmijë të vegjël, kasetë mund të përdoret për të mbuluar bazat;
  • nëse rripi i çantës është i grisur, shiriti mund t’ju ndihmojë ta rilidhni atë;
  • mund t’ju ndihmojë të mbledhni flokët dhe pëlhurën e tepërt nga rrobat, por edhe thërrimet;
  • shirit ngjitës mund të ndihmojë gjithashtu me skajet e pantallonave që janë prishur ose janë thjesht shumë të gjata;
  • nëse thembra juaj shkëputet ose këpuca ju thyhet, mund të përdorni shiritin vetëngjitës të ndihmës së parë.
@ciciinthesky Duct tape: the traveler’s secret weapon! From fixing broken luggage to hemming pants, it’s saved me in countless situations. What’s your duct tape travel story? Share below! 🌎✈️🧳#DuctTapeSavesTheDay #TravelHack #DuctTapeStories ♬ original sound – CiCi in the Sky

 

LEXO EDHE:

Back to top button