Kjo barishte ishte antibiotiku që vepron kundër baktereve të ndryshme, shëron alkoolizmin dhe depresionin

Kjo barishte ishte antibiotiku që vepron kundër baktereve të ndryshme, shëron alkoolizmin dhe depresionin

Trumza vepron kundër baktereve, viruseve dhe kërpudhave të ndryshme, stimulon qarkullimin e gjakut në lëkurë dhe trajton depresionin dhe alkoolizmin. Përdoret për të përgatitur çaj, shurup, tretësirë, vaj, raki…

Egjiptianët e lashtë e përdornin trumzën si një përbërës në përzierjet e balsamimit dhe për të bërë parfume dhe locione, dhe për grekët ishte një erëz shumë e rëndësishme që përdorej për të erëzuar djathrat, mishin e tymosur ose pijet.

 

 

 

Madje, farmakologu dhe botanisti grek Discorides, shkrimet e tij për bimët mjekësore i nisi me fjalinë “Të gjithë e njohin trumzën”, e cila flet për përdorimin e saj për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme gjatë asaj periudhe, por edhe më parë. Plini shkroi edhe për përdorimin e trumzës në mjekim, nga të dhënat e së cilës del qartë se kjo bimë përdorej si përbërës në teriac, një ilaç për të gjitha sëmundjet që përgatitej me rreth 60-70 përbërës nga barëra të ndryshme mjekësore të përziera me mjaltë. . Teriaku përgatitej në formë qulli dhe përdorej për shërim në mesjetën e lashtë dhe të mesme.

 

 

Romakët e lashtë e përdornin atë për të larguar gjarpërinjtë, akrepat dhe kafshët e tjera të rrezikshme dhe helmuese, duke besuar se kishte sukses pikërisht për shkak të aromës së tij aromatike. Përveç kësaj, romakët shtuan trumzë në furnizimet me drithëra si një ruajtës për ta mbajtur atë nga prishja. Trumza ishte gjithashtu një përbërës i të ashtuquajturës uthull të katër hajdutëve, e cila shitet edhe sot në Provence si një antiseptik. Në mesjetë, kjo përgatitje e uthullës me barishte (trumë, sherebelë, livando dhe rozmarinë) me shtimin e hudhrës përdorej për trajtimin e murtajës.

Vetitë medicinale të trumzës

Rëndësia e trumzës në mjekësinë tradicionale të popujve të lashtë, si dhe sot, dëshmohet gjerësisht nga fakti se shpesh quhet antibiotik i të varfërve.

Efektet pozitive të trumzës janë të njohura prej kohësh. Bima dhe përbërësit e saj kanë një efekt të theksuar antibakterial, kanë një efekt antispazmatik dhe lehtësojnë dhe relaksojnë spazmat. Në formën e tinkturave, lëngjeve dhe çajrave, shpesh e gjejmë të kombinuar me bimë të tjera mjekësore, ku përdoret për të lehtësuar të gjitha llojet e kollës, nga ato kokëforta deri tek ato të thata dhe irrituese.

 

 

 

Përdoret për trajtimin e sëmundjeve të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes, kollës së mirë, astmës dhe bronkitit dhe për thithje. Në këto sëmundje, trumza besohet se luan një rol në qetësimin e kollës dhe lehtësimin e ekspektorimit, si dhe në parandalimin e përhapjes së mëtejshme të inflamacionit. Preparatet e trumzës përdoren shpesh për trajtimin e problemeve me tretjen dhe zorrët dhe diarrenë, sepse konsumimi i tyre pengon rritjen dhe zhvillimin e baktereve të dëmshme dhe lehtëson ngërçet. Në përgjithësi, çaji i trumzës dihet se lehtëson dhimbjet e stomakut dhe përmirëson funksionin e zorrëve dhe stomakut.

Çaji i trumzës rekomandohet edhe për menstruacionet e çrregullta dhe në formë vaske ose llapë mund të përdoret për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës.

Besohet se trumza ndihmon edhe me depresionin, madje mjekësia popullore e rekomandon këtë bimë në trajtimin e alkoolizmit.

 

 

 

Qetëson sistemin nervor

Përdorimi i vajit esencial të trumzës në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme mund të jetë oral dhe aktual. Vaji esencial i trumzës përdoret zakonisht në preparatet për të lehtësuar dhimbjet e kokës, nervat e përflakur, dhimbjet e nervit shiatik dhe reumatizmin.

Gjithashtu, aroma e tij qetëson sistemin nervor, prandaj përdoret shpesh si agjent psikoterapeutik dhe për shkak të efektit të dobishëm dhe antibakterial dhe përbërësve aktivë dhe aromatikë, është i njohur edhe përdorimi i tij në industrinë e parfumeve, kozmetikës dhe aromaterapisë.

 

 

 

Përveç kësaj, vaji esencial i trumzës përdoret në industrinë ushqimore si një përbërës në shijet e ushqimit ose si një erëz kulinare në pjata.

Por me konsumimin e preparateve të trumzës duhet të bëjnë kujdes personat me stomak të dobët dhe ata me probleme me mëlçinë. Edhe pse nuk ka njohuri shkencore për efektin negativ të trumzës tek gratë shtatzëna dhe ato në gji, ato duhet të jenë të kujdesshme dhe të mos përdorin shpesh preparatet e trumzës.

 

 

 

Gjithashtu nuk rekomandohet përdorimi i llapës së trumzës për dëmtimet dhe inflamacionet e lëkurës, si dhe për personat që kanë probleme me zemrën ose presionin e lartë të gjakut. Përdorimi i tepërt i preparateve të trumzës, veçanërisht vajit esencial të saj, mund të shkaktojë reaksione alergjike.

LEXO EDHE:

Back to top button