Klop “piketon” mbrojtësin 23 vjeçar të Brajtonit

Skuadra e Liverpullit ka si objektiv kryesor përforcimin e repartit të mbrojtjes për sezonin e ardhshëm. “The Reds” janë në krizë pikërisht për mungesat në prapavijë për shkak të dëmtimesh dhe Klop tashmë ka shënjestruar objektivat, ku njëri prej tyre është Ben Uajt.

- Advertisment -

 

Mbrojtësi 23-vjeçar po bën shumë mire me Brajtonin prej 2 sezonesh dhe ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve të klubit që prej kohësh po e vëzhgojnë duke u bindur për aftësitë e lojtarit. Uajt ka një kontratë të gjatë deri në 2024 me Brajtonin, por me një ofertë deri në 30 milionë euro, palët mund të arrijnë në një marrëveshje në verë.

LEXO EDHE:

Back to top button