“Kokë më kokë” për vendin e 3-të, bastet nuk i japin shanse Shqipërisë

“Kokë më kokë” për vendin e 3-të, bastet nuk i japin shanse Shqipërisë

Shqipëria do të duelojë me Kroacinë, e vlefshme për sfidën e dytë në grupin B.

Kjo përballje do të luhet në orën 15:00 në “Volkspark” në Hamburg dhe është shumë e rëndësishme për rrugëtimin e tyre në Euro 2024.

Kuqezinjtë janë të dënuar vetëm për “fitoren”, pasi vetëm 3 pikët do të mbanin “gjallë” shpresat për të kaluar grupin.

Ndërkohë një humbje mund të “shuajë” çdo ëndër të tifozëve. Në fakt me Kroacinë është një sfidë direkt për vendin e 3-të dhe ndaj ka një rëndësi të madhe.

“Djemtë” e Sylvinhos ashtu si në duelin e Italinë edhe ndaj kroatëve nuk cilësohen si favoritë.

Kompanitë e basteve nuk iu japin aspak shanse futbollistëve tanë, teksa një fitore e mundshme e kuqezinjve kuotohet me 7.5.

Fitorja e Kroacisë ka koeficient 1.5, ndërsa në barazimi kuotohet me 4.3.

LEXO EDHE:

Back to top button