Kompanitë e basteve nuk e vejnë në dyshim fitoren e Italisë

Edhe pse duhet ende 3 ditë nga takimi Itali-Shqipëri, kompanitë e basteve kanë publikuar kuotat e tyre. Normalisht italianët janë favoritë dhe fitorja e tyre ka një koeficient 1.40. Ndërkohë, suksesi i kuqezinjve kuotohet 8.00. Ndërsa barazimi 4.75.

Sa i përket vlerës totale të kombëtares italiane sipas “Transfermarkt”, ajo arrin në 705 milionë euro. Për ta krahasuar me vlerën e Kombëtares sw Shqipërisë, padyshim që diferencat janë të dukshme, me ekipin kuqezi që vlen 111 mln euro.

LEXO EDHE:

Back to top button