fbpx

Kosova dhe Moldavia ndajnë pikët në “Ennio Tardini”


LEXO EDHE:

Kombëtarja e Kosovës në futboll nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë, pasi luajti baras 1:1 në udhëtim te Moldavia, ndeshje kjo e zhvilluar në Parma të Italisë.

Ishin futbollistët e Moldavisë që kaluan të parët në epërsi, Nicolaescu e bëri këtë në minutën e 20-të.

Me epërsi 1:0, u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Kosova ishte e tëra në ofanzivë, por që nuk arriti të shënojë më shumë se një herë.

Ndodhi kjo në minutën e 71-të, ku pas asistimit të Valon Berishës, shënoi Benjamin Kololli.

fv

LEXO EDHE:

Back to top button