Kosovë, 1000 euro bursë vjetore për ata që regjistrojnë Gjuhën e Letërsinë Shqipe

Kosovë, 1000 euro bursë vjetore për ata që regjistrojnë Gjuhën e Letërsinë Shqipe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka një lajm të mirë për të gjithë të rinjtë që do të regjistrojnë programin Gjuhë Shqipe dhe Letërsi Shqipe.

Ata do të përfitojnë nga 1000 euro bursë vjetore.

Këtë kryeministri Kurti e ka bërë të ditur përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook.

Ai, ka ftuar të rinjt që të aplikojnë dhe të jenë përfitues të kësaj burse.

Postimi i plotë i kryeministrit Albin Kurti:

“1000 euro bursë vjetore për studentët që zgjedhin të studiojnë në programin Gjuhë Shqipe ose në programin Letërsi Shqipe të Fakultetit të Filologjisë, në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Konkursi për pranimin e studentëve në vitin e parë të studimeve tashmë është i hapur. Ju ftojmë që të aplikoni në këto programe dhe të përfitoni bursën studentore.

LEXO EDHE:

Back to top button