Kosovë, deputetët diskutojnë për gjendjen me COVID-19 në vend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajnë debat parlamentar në lidhje me gjendjen pandemike në vend dhe menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19 nga ana Qeverisë Hoti.

- Advertisment -

Ky debat po mbahet në kohën kur në Kosovë numri i rasteve aktive me koronavirus shënon 11.431 dhe janë gjithsej 833 viktima që nga shpërthimi i pandemisë në mesin e muajit mars.

LEXO EDHE:

Back to top button