Kounde, me një formula të çuditshme afrohet Barcelonës

Barcelona kërkon të afrojë edhe një tjetër qendërmbrojtës dhe në listën e tyre të objektivave është edhe Zhill Kounde.

Katalanasit kanë ofruar 23 milionë euro për ta huazuar qendërmbrojtësin dhe në marrëveshje ka një klauzolë që e detyron Barçën ta blejë për 40 milionë euro.

Sevilla e ka pëlqyer këtë formulë, pasi Bordeaux do të përfitojë vetëm 20% nga 40 milionë eurot dhe asnjë cent nga pagesa për huazimin.

Francezët do të merrnin vetëm 8 milionë euro nga transferimi i Kounde, shifër që duhet të ishte 12.6 milionë euro. / abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button