Kremlini mbron Putinin: Urdhër-arresti, letër higjienike!

Kremlini mbron Putinin: Urdhër-arresti, letër higjienike!

Pas urdhër-arrestit të lëshuar për presidentin rus Putin, nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), e cila e akuzon për krime lufte të dyshuara të kryera në Ukrainë, ka reaguar  edhe ish presidenti rus.

Ky i fundit duke reaguar dhe ndaj akuzave të Gjykatës Ndërkombëtare Penale për dëbimin e fëmijëve ukrainas nga Moska, i ka cilësuar një ‘letër higjenike’.

Kremlini e ka hedhur poshtë këtë çështje duke e vlerësuar këtë veprim “të papranueshëm” dhe pa asnjë vlerë ligjore.

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitri Medvedev postoi në rrjetet sociale një emoji letre higjienike që shoqëronte komentin: “Nuk ka nevojë të shpjegohet KU, duhet ky dokument”./abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button