Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin izolohet pas kontaktit me një deputet me Covid-19

Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin njoftoi sot se nuk do të merrte pjesë në samitin europian që do të mbahet në Bruksel, pasi do të izolohej për shkak se ka qenë në kontakt me një deputet të parlamentit të vendit të saj, i testuar pozitiv me COVID-19.

- Advertisment -

“Kryeministrja ka lënë sot Këshillin Europian dhe i kërkoi kryeministrit suedez, Stefan Lofven për të përfaqësuar Finlandën në takimin përfundimtar”, theksuan shërbimet në një komunikatë.

LEXO EDHE:

Back to top button